top of page
  • sbcspeeder

Slab učinak u Mađarskoj

Prethodnog vikenda su Alida i Boris nastupili na Hungarian Openu, turniru serije 1000 održanom u Budimpešti. Alida i Boris su započeli takmičenje u konkurenciji parova, protiv Bogatove i Trifonova. Slabo zagrejani i iznenađeni kvalitetom protivnika, odigrali su vrlo loše i svojim greškama omogućili laku pobedu najboljem ruskom paru, rezultatom 2:0.

Ubrzo zatim je Alida počela svoje takmičenje u singlu. U prvom meču ju je čekala odlična Ruskinja Osipova i lako je savladala demoralisanu Alidu sa 2:0. Naredna dva meča je igrala protiv dve favorizovane protivnice, Mađarice Gaal i Slovakinje Klynčakove. U ta dva meča je prikazala bolju igru ali su protivnice bile bolje. Poslednji meč u grupi je bio i najzanimljiviji. Alida je prikazala odličnu igru, kontrolisala poene i napadala. U neizvesnoj borbi su protekla sva tri seta ali je u ključnim trenucima odlučujućeg seta Alida grešila I konačno izgubila sa 1:2. Sa druge strane, Boris je imao dosta vremena da se oporavi od katastrofalne igre u dublovima jer je svoje mečeve igrao popodne, I prikazao sasvim dobru igru u singlu što mu je donelo prvi prolazak grupe na turnirima serije 1000. Prvi meč je kao i obično bio odlučujući za njega. Čeh Prašek se pokazao kao tehnički odličan I izrazito defanzivan igrač. U oba seta su se igrali dugi poeni koje bi najčešće Boris završavao, poenom ili greškom. Strpljivom igrom i upornošću, oba seta je na razliku osvojio Boris. U sledećem meču je lako savladao autsajdera u grupi, jednog od domaćih takmičara. U borbi za prvo mesto u grupi ga je čekao Matjaž Šušteršić. Meč je bio vrlo zanimljiv i neizvestan, sa puno promena, a Boris je u drugom setu propustio 3 set lopte I izgubio rezultatom 0:2. U narednom kolu, u baražu za osminu finsla ga je čekao Nemac Chlouba. Meč je bio interesantan, sa promenama u taktici oba igrača. U ključnim momentima je Chlouba bio bolji I prošao je dalje rezultatom 2:0.