top of page
  • sbcspeeder

ŠEST MEDALJA ZA SOMBORCE!

Prethodne subote, u organizaciji SBK „Speeder“ je na terenima TK ŽAK održan drugi međunarodni spid badminton turnir. Nastupilo je 32 takmičara iz 9 klubova iz Mađarske, Hrvatske i Srbije u pet kategorija. Ove godine nastupilo je samo šest Somboraca: ALIDA PAŠTI i SANDRA KRAJINA u ženskoj kategoriji; BOJAN FIGURA, BORIS JERKOVIĆ i DAMIR

DUNKLER u muškoj; i TIHOMIR ĐORĐEVIĆ za momke do 18 godina.

Najveći uspeh somborskog kluba ostvaren je u konkurenciji mešovitih parova. Alida i Boris su poraženi u finalu, a Bojan i Sandra su podelili treće mesto! Značajan uspeh ostvarila je i Alida osvojivši bronzanu medalju. Ona je očekivano prošla grupu ali ju je pobedila Mađarica Agnes Darnyik, koja je druga igračica na svetskoj rang listi, rezultatom 2:0 u polufinalu. Tihomir je igrao u društvu trećeplasiranog juniora na svetu, Hrvata Bruna Grofelnika i osvojio bronzanu medalju , u konkurenciji momaka koji se već dugo bave ovim sportom. Sandra je zauzela 5. mesto, ali je na svom prvom spid badminton turniru pokazala vrlo dobru igru. Na njenu žalost , morala je da nastupa u konkurenciji seniorki jer je nekoliko takmičarki u juniorskoj konkurenciji otkazalo nastup. Boris je već u prvom kolu ostvario veliki uspeh, pobedivši najbolje rangiranog igrača na svetu u konkurenciji preko četrdeset godina: nadigran je Mađar Tomas Dozsa u 3 vrlo neizvesna seta. Kasniji mečevi zakomplikovali su situaciju u grupi, a u poslednjem meču Borisa je čekao prvi nosilac turnira, Mađar Oliver Vincze koji je jedan od najperspektivnijih mladih igrača na svetu, trenutno 13. na svetu. Borisu je bilo potrebno da osvoji barem jedan set za eventualni prolazak u polifinale. Izgubivši 1:2 Boris je osvojio potrebni set ali zbog slabijeg međusobnog skora nije prošao u polufinale i konačno podelio 5. mesto. Bojan je igrao u izuzetno teškoj grupi, sa drugim nosiocem turnira i dva najbolja srpska igrača u ovom trenutku, ali je prikazao odličnu igru i uspeo je da osvoji set protiv Miroslava Stojanovića, državnog prvaka za 2013. godinu. U konačnom plasmanu je zauzeo 7. mesto. Nadamo se da će Bojan uspeti da nađe saigrače u Majamiju i da će nastaviti sa treningom i takmičenjem u spid badmintonu po povratku u SAD. Damir je odigrao svoj prvi turnir posle samo 2 nedelje treninga i pokazao da će moći ozbiljno da se bavi spid badmintonom ukoliko nastavi da trenira. Dobro se snašao na terenu protiv mnogo jačih protivnika ali nije uspeo da osvoji set.